Кошик
85 відгуків
Лабораторное оборудование
38 044 223-36-85
38 044 223-36-85
+380442238075
+380970630204
+380664755032

Лабораторний Стенд "Електропривод з сервоприводом - МПСУ" НТЦ-07.30

Під замовлення, 45 днів

Ціну уточнюйте

Написати
Лабораторний Стенд "Електропривод з сервоприводом - МПСУ" НТЦ-07.30
Лабораторний Стенд "Електропривод з сервоприводом - МПСУ" НТЦ-07.30 Під замовлення, 45 днів
Написати
 • +380 показати номер +380442238075
 • +380970630204
 • +380664755032
 • +380 показати номер +380442238075
 • +380970630204
 • +380664755032
Лабораторний стенд призначений для вивчення автоматизованого електроприводу, силової перетворювальної техніки, систем керування електроприводами і систем автоматичного управління.
 
Даний стенд є модифікацією стенду "Електропривод (НТЦ-07.24)". Крім всіх можливостей стенду "Електропривод", в цьому стенді додано лабораторна робота з дослідження сервоприводу на базі двигуна постійного струму.
 
Конструктивно обладнання складається з двох частин.
У корпусі стенду розміщені:
1. Сервопривід, призначений для дослідження сервоприводу на базі двигуна постійного струму. Сервопривід може працювати в двох режимах:
  • Програмування. У цьому режимі сервопривід, після натискання кнопки "Пуск", відпрацьовує заданий кут датчиком положення.
  • Стежить. У цьому режимі сервопривід постійно стежить за датчиком положення. Цифровий регулятор сервоприводу може працювати в двох режимах: ПИД-регулятор або поліноміальний регулятор. Змінити коефіцієнти і тип регулятора можна з передньої панелі стенда.
2. Частотний перетворювач призначений для формування трифазної мережі змінного струму регульованої частоти і напруги живлення асинхронного електродвигуна. Перетворювач складається з модуля керування і силового модуля.
Модуль керування побудований на базі мікроконтролера AT Mega163 (Atmel) і служить для обрахунків вхідних сигналів завдання напруги, частоти і струму динамічного гальмування асинхронного електродвигуна, організації обміну даних з ПК (RS-485), виведення вимірюваних величин (струм, напруга, частота) на лицьову панель стенду.
Силовий модуль побудований на базі силового інтелектуального модуля PS11035 (Mitsubishi), що включає в себе силові кола трифазного мостового випрямляча і трифазного мостового інвертора на IGBT транзисторах, а також ланцюги драйверів, вимірювання струму, напруги і захисту. Інтелектуальний модуль дозволяє здійснювати захист від струмів короткого замикання, недостатньої напруги живлення драйверів, неправильної подачі сигналів управління. Система управління інтелектуальним модулем реалізована на мікроконтролері MB90F562 (Fujitsu).
Перетворювач частоти дозволяє досліджувати асинхронний електродвигун у всіх чотирьох квадрантах механічної характеристики, а також реалізувати динамічне гальмування двигуна з регульованим струмом.
3. Мостовий реверсивний симетричний широтно-імпульсний перетворювач призначений для живлення ланцюга якоря електродвигуна постійного струму. Широтно-імпульсний перетворювач складається так само з модуля керування і силового модуля.
Модуль керування побудований на базі мікроконтролера AT Mega163 (Atmel) і служить для обрахунку вхідного сигналу завдання шпаруватості, величини вихідного струму з датчика Холу, організації обміну даних з ПК (RS-485), виведення вимірюваних величин (струм, напруга) на лицьову панель стенду.
Силовий модуль побудований на базі силового інтелектуального модуля PS11035 (Mitsubishi), що включає в себе силові кола трифазного мостового випрямляча і трифазного мостового інвертора на IGBT транзисторах, а також ланцюги драйверів, вимірювання струму, напруги і захисту. Інтелектуальний модуль дозволяє здійснювати захист від струмів короткого замикання, недостатньої напруги живлення драйверів, неправильної подачі сигналів управління. Система управління інтелектуальним модулем реалізована на мікроконтролері MB90F562 (Fujitsu).
Широтно-імпульсний перетворювач дозволяє досліджувати двигун постійного струму з незалежним збудженням у всіх чотирьох квадрантах механічної характеристики, а також реалізувати динамічне гальмування двигуна з регульованим еквівалентним опором динамічного гальмування.
4. Трьохканальний широтно-імпульсний перетворювач призначений для регулювання струму в обмотках збудження двигунів постійного струму. У силовий ланцюга використовуються MOSFET транзистори фірми International Rectifier. Система управління побудована на мікроконтролері AT Mega163 (Atmel) і реалізує вимірювання струмів в обмотках збудження двигунів постійного струму, відображення вимірюваних величин на лицьовій панелі стенду, зв'язок з ПК.
5. Підсистема управління і додаткових вимірів реалізована на чотири модулі: модуль вимірювання параметрів системи «генератор-двигун», модуль вимірювання швидкості і реле часу, релейний підсистема, модуль цифрових термометрів.
  • Модуль вимірювання параметрів системи «генератор-двигун» побудований на мікроконтролері AT Mega163 (Atmel) і реалізує вимірювання струму і напруги обох якорів електродвигунів постійного струму системи «генератор-двигун», відображення вимірюваних величин на лицьовій панелі стенду, зв'язок з ПК.
  • Модуль вимірювання швидкості і реле часу побудований на мікроконтролері AT Mega163 (Atmel) і програмованою логікою EPM7064S (Altera) Реле часу має два незалежних канали з витримкою 25,5 з і точністю спрацьовування 0,1 с. Вимірювання швидкості виробляється на двох машинних агрегатах з допомогою дискретних оптичних датчиків швидкості (визначають напрямок обертання, мають точність визначення положення вала в 1/440 обороту) і відображається на лицьовій панелі рад/с. Так само модуль вимірювання швидкості і реле часу організовує роботу вимірювання, відображення всіх параметрів на лицьовій панелі і зв'язок з ПК.
  • Релейний підсистема дозволяє реалізовувати релейні схеми пуску, реверсу і гальмування електроприводів
  • Модуль цифрових термометрів побудований на мікроконтролері AT Mega8 (Atmel) і цифрових датчиків температури DS1820 (Dallas Semiconductors) і реалізує вимірювання температури електродвигуна постійного струму і асинхронного електродвигуна з фазним ротором з точністю вимірювання 0,1 С0. Так само модуль відображає температури на лицьовій панелі стенду і зв'язок з ПК.
6. Замкнута система підлеглого регулювання, призначена для вивчення систем автоматичного керування. Реалізовує функції зворотного зв'язку по швидкості і по струму, так само функцію задатчика інтенсивності сигналу завдання.
 
У силовому встановлені модулі:
 • резистори в ланцюг якоря (два щаблі);
 • резистор динамічного гальмування електродвигуна постійного струму;
 • резистори в ланцюг ротора асинхронного електродвигуна (три ступені);
 • силові пускачі релейного підсистеми
 • скидні резистори енергії при перенапруженні на інтелектуальних модулях.
На лицьовій панелі зображені електричні схеми об'єктів дослідження. Всі схеми, зображені на панелі, розбиті на групи згідно з тематикою проведених робіт. На панелі встановлені комутаційні гнізда, індикатори цифрових приладів, комутаційна апаратура, а також органи управління, що дозволяють змінювати параметри елементів при проведенні лабораторної роботи. Так само на лицьову панель виведені контрольні точки вхідних, проміжних і вихідних сигналів силової перетворювальної техніки.
 
Контрольні точки:
 • сигнал завдання реверсивного широтно-імпульсного перетворювача;
 • керуючі сигнали з мікроконтролера на драйвери інтелектуального модуля всіх чотирьох ключів реверсивного широтно-імпульсного перетворювача;
 • напруга і струм на виході реверсивного широтно-імпульсного перетворювача;
 • напруга на виході частотного перетворювача;
 • сигнали в замкнутій системі підпорядкованого регулювання.
Органи управління на лицьовій панелі стенду:
 • задає потенціометр для управління реверсивним широтно-імпульсним перетворювачем, сигналом завдання замкнутої системи;
 • органи управління режимом роботи реверсивного широтно-імпульсного перетворювача: джерело напруги або еквівалентний опір динамічного гальмування.
 • задають потенціометри широтно-імпульсних перетворювачів живлення обмоток збудження електродвигунів постійного струму (0 ÷ 600 мА);
 • задають потенціометри частотного перетворювача, які дозволяють плавно змінювати завдання вихідної частоти (0 ÷ 150 Гц), вихідна напруга
 • (0 ÷ 220 В), струм динамічного гальмування асинхронного електродвигуна з фазним ротором (0 ÷ 7);
 • багатофункціональний енкодер управління платою сервоприводу;
 • органи управління секундоміром і двома реле часу;
 • органи управління релейного підсистемою.
Для проведення роботи необхідно зібрати схему об'єкта дослідження з допомогою уніфікованих перемичок, що дозволяють збирати схеми без втрати їх наочності.
Проведення лабораторних робіт можливе як в ручному режимі, так і в режимі діалогу з персональним комп'ютером.
До лабораторного стенда додається програмне забезпечення і комплект методичної та технічної документації, призначений для викладацького складу.
 
Програмне забезпечення дозволяє:
 • керувати всіма вбудованими системами стенду безпосередньо з ПК;
 • контролювати роботу стенду з відображенням всіх параметрів на екрані ПК;
 • повторювати основні теоретичні положення, досліджувані в лабораторній роботі;
 • перевіряти знання учнів перед виконанням лабораторної роботи (теоретичні питання, правильність складання схеми, знання апаратної частини, покроковий контроль розуміння вибору схеми проведення експерименту та засобів вимірювань для реалізації конкретних навчальних цілей);
 • виконання лабораторних робіт різного рівня складності;
 • виробляти в реальному часі математичні обчислення над вимірюваними електричними величинами і їх графічне відображення;
 • зберігати отримані дані і працювати з ними вже при вимкненому стенді;
 • експортувати отримані дані (графіки, осцилограми, розрахункові дані) в офісні програми для зручності подальшого складання звіту.

Стенд дозволяє проводити наступні лабораторні роботи:

 1. Визначення моменту інерції і махового моменту електропривода методом вільного вибігу.
 2. Дослідження швидкісних і механічних характеристик електродвигуна постійного струму незалежного збудження.
 3. Дослідження регулювальних властивостей електродвигуна постійного струму незалежного збудження в системі "генератор-двигун".
 4. Дослідження навантажувальних діаграм електродвигуна.
 5. Дослідження схеми управління електродвигуном постійного струму.
 6. Дослідження реверсивної схеми керування трифазним асинхронним електродвигуном з гальмуванням противовключением.
 7. Дослідження механічних характеристик асинхронного електродвигуна з фазним ротором.
 8. Дослідження схеми керування трифазним асинхронним електродвигуном з фазним ротором.
 9. Дослідження широтно-імпульсного перетворювача на IGBT-модулях.
 10. Исследование одноконтурной системы стабилизации скорости.
 11. Исследование одноконтурной системы стабилизации тока.
 12. Исследование системы подчиненного регулирования.
 13. Исследование сервопривода.

Технические характеристики стенда:

Питание

1 ~ 220 В, 50Гц

Потребляемая мощность, кВт не более

2

Габаритные размеры стенда:

Ширина, мм

1310

Высота, мм

1460

Глубина, мм

600

Габаритные размеры машинного агрегата №1:

Длина, мм

810

Ширина, мм

300

Высота, мм

400

Габаритные размеры машинного агрегата №2:

Длина, мм

980

Ширина, мм

300

Высота, мм

400

Вага обладнання, кг, не більше

185

 

Комплектність обладнання «Сервопривід МПСУ» модифікації НТЦ-07.30:

 • лабораторний стенд НТЦ-07.30 «Сервопривід МПСУ»;
 • два машинних агрегату;
 • програмне забезпечення;
 • паспорт;
 • комплект перемичок;
 • реобразователь інтерфейсу RS-485 – USB.
 • Ціна: Ціну уточнюйте