Кошик
85 відгуків
Лабораторное оборудование
38 044 223-36-85
38 044 223-36-85
+380442238075
+380970630204
+380664755032

Лабораторний Стенд "Електричні машини з МПСУ" НТЦ-06.23

Під замовлення, 45 днів

Ціну уточнюйте

Написати
Лабораторний Стенд "Електричні машини з МПСУ" НТЦ-06.23
Лабораторний Стенд "Електричні машини з МПСУ" НТЦ-06.23 Під замовлення, 45 днів
Написати
 • +380 показати номер +380442238075
 • +380970630204
 • +380664755032
 • +380 показати номер +380442238075
 • +380970630204
 • +380664755032
Стенд призначений для проведення лабораторних занять з курсу "Електричні машини".
Конструктивно стенд складається з двох частин.
У корпусі стенду розміщені:
 • Частотний перетворювач призначений для формування трифазної мережі змінного струму регульованої частоти і напруги живлення асинхронного електродвигуна, трифазних трансформаторів. Перетворювач побудований на базі мікроконтролера MB90F562 (Fujitsu) і силового інтелектуального модуля PS11033 (Mitsubishi). Контролер служить для обрахунків вхідних (завдання напруги і частоти) і вихідних (струм, напруга) сигналів, організації обміну даних з ПК (RS-485), виведення вимірюваних величин на лицьову панель стенду. Силовий модуль включає в себе силові кола трифазного мостового випрямляча, трифазного мостового інвертора на IGBT транзисторах, а також ланцюги драйверів і захисту від струмів короткого замикання, недостатньої напруги живлення драйверів, неправильної подачі сигналів управління). Перетворювач частоти дозволяє досліджувати асинхронний електродвигун у всіх чотирьох квадрантах механічної характеристики.
 • Широтно-імпульсний перетворювач, призначений для живлення ланцюга якоря і обмотки збудження електродвигуна постійного струму, а так само харчування ланцюга ротора трифазного асинхронного двигуна з фазним ротором в режимі синхронного двигуна і генератора. Широтно-імпульсний перетворювач реалізований на силовий елементній базі Частотного перетворювача. Два його плеча використовуються для отримання реверсивного симетричного ШИП, а решту плече використовується в якості нереверсивного ШИП для ротора трифазного асинхронного двигуна. Живлення обмотки збудження реалізовано на окремому MOSFET транзисторі фірми International Rectifier. Система управління побудована на мікроконтролері AT Mega163 (Atmel) і реалізує обрахування вхідних (завдання напруги, частоти і струму динамічного гальмування) і вихідних (струми якоря, збудження, ротора) сигналів, організації обміну даних з ПК (RS-485), виведення вимірюваних величин на лицьову панель стенду. Широтно-імпульсний перетворювач ланцюга якоря електродвигуна постійного струму доповнено режимом роботи замкнутої системи (регулювання по струму або по швидкості), а так само генераторним режимом роботи.
 • Модуль вимірювань побудований на базі цифрових вимірювальних приладів. Крім безпосереднього вимірювання струму і напруги кожний з каналів може розраховувати:
  • діюче значення змінного струму і напруги;
  • кут зсуву між струмом і напругою, а також обчислювати cos(φ);
  • активну потужність.
Виміряні значення можуть відтворюватись на передній панелі або передаватися на комп'ютер.
 • Релейно-контакторное управління, яке дозволяє виконувати:
  • Перемикати схему з'єднання асинхронного електродвигуна з короткозамкненим ротором (зірка/трикутник);
  • Вводити індуктивності в ланцюг статора асинхронного електродвигуна з короткозамкненим ротором, в ланцюг паралельного (другого) трифазного трансформатора;
  • Змінювати величину навантажувальних опорів в трифазного ланцюга;
  • Підключати асинхронні електродвигуни до мережі ~3 50Гц 380/220 В або частотного перетворювача;
 • Резистори в ланцюг обмотки збудження (два щаблі);
 • Навантажувальні резистори в трифазного ланцюга (три ступені);
 • Скидні резистори енергії при перенапруженні на інтелектуальних модулях;
 • Лампи розжарювання для синхронізації трифазного генератора з мережею.
Частотний перетворювач і широтно-імпульсний перетворювач включені на спільну роботу внутрішньої мережі (режим рекуперації) для зменшення споживаної потужності з мережі.
У силовому встановлені модулі:
 • Шість двообмоткових трансформаторів;
 • Силові пускачі релейного підсистеми.
На лицьовій панелі зображені електричні схеми об'єктів дослідження. Всі схеми, зображені на панелі, розбиті на групи згідно з тематикою проведених робіт. На панелі встановлені комутаційні гнізда, індикатори цифрових приладів, комутаційна апаратура, а також органи управління, що дозволяють змінювати параметри елементів при проведенні лабораторної роботи.
Органи управління на лицьовій панелі стенду:
 • задає потенціометр для управління реверсивним широтно-імпульсним перетворювачем, сигналом завдання замкнутої системи;
 • задають потенціометри широтно-імпульсних перетворювачів живлення обмоток збудження електродвигуна постійного струму і ротора асинхронного електродвигуна з фазним ротором в режимі синхронної машини;
 • задають потенціометри частотного перетворювача, які дозволяють плавно змінювати завдання вихідної частоти (0 ÷ 163 Гц), вихідна напруга
 • (0 ÷ 220 В);
 • органи управління релейного підсистемою.
Для проведення роботи необхідно зібрати схему об'єкта дослідження з допомогою уніфікованих перемичок, що дозволяють збирати схеми без втрати їх наочності.
Проведення лабораторних робіт можливе як в ручному режимі, так і в режимі діалогу з персональним комп'ютером.
До лабораторного стенда додається програмне забезпечення і комплект методичної та технічної документації, призначений для викладацького складу.
Програмне забезпечення:
Проведення лабораторних робіт за допомогою програмного забезпечення «EM» передбачає збір даних у фоновому режимі, автоматичне заповнення необхідної таблиці даних і побудова в режимі реального часу графіків за отриманими даними під час безпосереднього виконання учням лабораторної роботи.
 
Так само за допомогою даного програмного забезпечення існує можливість комплексного проведення лабораторної роботи, при якому учню пропонується проходження наступних етапів:
 • теоретичний опитування засвоєного матеріалу з теми виконуваної роботи;
 • збір, перевірка та коригування схеми проведеного експерименту на віртуальній панелі стенда;
 • безпосередньо виконання лабораторної роботи на стенді.
При невдалому завершенні етапу теоретичної перевірки або складання схеми досвіду учень до виконання наступного етапу не допускається.
Так само для деяких робіт передбачений варіант автоматичного проведення лабораторної роботи під управлінням ПК. При цьому необхідно лише зібрати схему досвіду і задати конкретні параметри експерименту, після чого відбувається повністю автоматичне зняття характеристик досліджуваних машин.
 
У всіх варіантах проведення лабораторних робіт, результати експерименту виходять у вигляді таблиць величин і графіків. Існує можливість експорту таблиць в буфер обміну або офісне додаток MS Excel, копіювання графіків в буфер обміну. Так само для графіків передбачена можливість зміни масштабу відображення (в ручному або автоматичному режимі), настроювання параметрів відтворення (колір, товщина, тип лінії), згладжування даних, налаштування осей графіка та ін.
 
Так само програма має можливість в ручному режимі дистанційно керувати всіма вузлами стенду, що дозволяє перевірити їх працездатність і повністю дистанційно проводити лабораторні роботи.
 
Під час роботи стенда програмне забезпечення дозволяє дублювати панель стенду на екрані комп'ютера. При цьому в реальному часі відображаються всі значення вимірюваних величин.

Стенд дозволяє проводити наступні лабораторні роботи:

1. Дослідження силового двообмоткового трансформатора методом холостого ходу і короткого замикання.
Дослідження однофазного трансформатора в різних режимах роботи, визначення параметрів схеми заміщення та зняття зовнішньої характеристики трансформатора
2. Дослідне визначення груп з'єднання трифазного двообмоткового трансформатора.
Вивчення векторних діаграм напруг при різних схемах підключення і дослідне визначення групи з'єднання трифазного трансформатора.
3. Дослідження паралельної роботи трифазних двообмоткових трансформаторів.
Изучение условий включения трансформаторов на параллельную нагрузку и принцип распределения нагрузки между параллельно работающими трансформаторами. 
4. Исследование трёхфазного асинхронного двигателя с короткозамкнутым ротором. 
Изучение конструкции и снятие характеристик трёхфазного асинхронного двигателя с короткозамкнутым ротором методом холостого хода, короткого замыкания и непосредственной нагрузки. 
5. Исследование трёхфазного асинхронного двигателя с фазным ротором. 
Изучение конструкции и снятие характеристик трёхфазного асинхронного двигателя с фазным ротором. 
6. Исследование способов пуска трёхфазных асинхронных двигателей с короткозамкнутым ротором. 
Изучение пусковых свойств трёхфазных асинхронных двигателей, сборка схем и снятие статических и динамических пусковых характеристик двигателя. 
7. Исследование трёхфазного синхронного генератора. 
Изучение конструкции, принципа работы и снятие характеристик трёхфазного синхронного генератора. 
8. Исследование трёхфазного синхронного генератора, включённого на параллельную работу с сетью. 
Изучение принципа работы и снятие характеристик трёхфазного синхронного генератора, включённого на параллельную работу с сетью. 
9. Исследование трёхфазного синхронного двигателя. 
Изучение принципа работы и снятие характеристик трёхфазного синхронного двигателя. 
10. Исследование генератора постоянного тока параллельного возбуждения. 
Изучение принципа работы и снятие характеристик генератора постоянного тока параллельного возбуждения. 
11. Исследование генератора постоянного тока независимого возбуждения. 
Изучение принципа работы и снятие характеристик генератора постоянного тока независимого возбуждения. 
12. Исследование двигателя постоянного тока параллельного возбуждения. 
Изучение принципа работы и снятие характеристик двигателя постоянного тока параллельного возбуждения.

Технические характеристики стенда:

Питание 3~220/127В 50Гц

Потребляемая мощность, кВт не более

2

Габаритные размеры стенда:

Ширина, мм

1310

Высота, мм

1460

Глубина, мм

600

Габаритные размеры машинного агрегата:

Длина, мм

1200

Ширина, мм

300

Высота, мм

400

Вес оборудования, кг., не более

185

Комплектность оборудования "Электрические машины с МПСУ" модификации НТЦ-06.23:

 • лабораторний стенд НТЦ-06.23 "Електричні машини з МПСУ";
 • один машинний агрегат;
 • комплект перемичок;
 • кабель AM-BM USB 2.0
 • диск CD-R із супровідною документацією;
 • програмне забезпечення.
 • Ціна: Ціну уточнюйте